SM25508 3 IN 1 Transparent Plastic Tulip Flower Decorative Solar Stake Light
Item No:
SM25508
Categories: Decorative Garden Solar Lights, Flower Solar Lights, Plastic Solar Lights, Solar Pathway Light, Stake & Path Solar Lights, Tulip Solar Lights
Tag: For Decorative Stake
| Material | Iron ABS |
| Size | 21x10x82cm |
| Weight | 366g |
| Light Source | Light source:3pcs Seven-color lamp (2700k) |
| Solar Panel | 40x40mm 2v 80mA polycrystalline silicon |
| Battery | Battery: 1pc AA 2V 300mA Ni-Mh battery include |
| Working Time | 6 |
| Charging Time | 8 |
| IP Grade | IP44 |
Generally, this product is in stock and we can ship ASAP.
If it is a custom product, lead times may be longer up to 3 weeks.
Also, we offer a “RUSH” option. Please contact us to discuss lead times and cost.
Share:
-
Facebook
-
Twitter
-
Linkedin
-
Whatsapp
-
Pinterest
-
Reddit
Manufacturer Capability:
This product represents our standard quality. Looking for customization? Visit our Garden Lights Solution Page to see our factory process.
- Touch With Us
Want to Discuss Your Garden Solar Light Solution ?
Submit Your Inquiry to Glowyard,
All the Inquiries Will Be Replied Within 12 Hours.

